Головна » Як стати багатим? » Скільки платять безробітним і як стати на біржу праціНа що ви можете розраховувати, а чого ніколи не отримаєте в центрах зайнятості.

Скільки платять безробітним і як стати на біржу праці Росіяни нарешті відчули на собі кризу повною мірою. У центрах зайнятості по всій країні величезні черги охочих стати на облік. Експерти "Праці" пояснюють, ніж вам може допомогти біржа праці.

У січні приблизно на третину збільшилася кількість бажаючих зареєструватися на біржі праці . У московських відділеннях - черги, в регіонах, особливо в тих містах, де встали містоутворюючі підприємства, - справжнє стовпотворіння.

Мотиви стати на облік у всіх різні.
Так, Олена Федорчук з Москви, з якою ми зустрілися в центрі зайнятості на Новослобідський, сподівається пройти програму перепідготовки і знайти роботу за іншою спеціальністю. "Я працювала на заводі, навіть з комп'ютером звертатися не вмію, хочу закінчити курси комп'ютерної грамотності, а потім спробувати влаштуватися секретарем".

Служба зайнятості дійсно надає своїм клієнтам можливість пройти додаткове навчання, наприклад освоїти різні комп'ютерні програми, закінчити короткострокові курси з освоєння нової професії, скажімо, секретарської справи. Для тих, чия спеціальність в кризу перестала бути актуальною, це непогана можливість змінити профіль і шукати собі застосування в іншій області.

Велика частина відвідувачів біржі праці сподівається знайти пристойну вакансію . Якщо раніше між постановкою на облік та пропозиціями про роботу проходила мінімум тиждень, то тепер списки "гарячих" вакансій пропонуються відвідувачам відразу після оформлення всіх документів. "Я прийшов сюди вперше, - каже відвідувач центру в Мар'їній Гаю, звільнений в січні інженер Віктор, - всього годину в черзі, зате відразу показали кілька вакансій. На одну вже отримав направлення, там як раз потрібен фахівець моєї кваліфікації, правда, платять всього 22 000, а раніше я отримував 45 ". Випадок Віктора, на жаль, скоріше виключення, ніж правило. Більшості клієнтів служби запропоновані вакансії не підходять. Так, за словами Олександра, безробітного програміста, він не готовий працювати за 10 000 в місяць з повною тимчасової завантаженням. "На диво я не сподівався і мав рацію: занадто низькі зарплати і занадто великі обсяги роботи", - розкритикував вакансії розсерджений чоловік.

Серед пропонованих видів роботи не так багато пропозицій з високими зарплатами.
Восени "Труд" писав про вигідні вакансії з хорошою зарплатою, мабуть, з початку кризи велику їх частину вже розібрали. Як нам повідомили в службі зайнятості, сьогодні претендент може претендувати, в залежності від свого досвіду і кваліфікації, на щомісячний оклад від 8 до 25 000 рублів. Таких пропозицій найбільше.

Як стати на облік

Для того щоб стати офіційно зареєстрованим безробітним, потрібно протягом 14 днів після звільнення прийти у відділення служби зайнятості за місцем проживання з наступними документами: паспортом, трудовою книжкою (або замінюють її документом, що засвідчує професійну кваліфікацію), довідкою про середній заробіток за три місяці по останнім місцем роботи. Вчорашні студенти або школярі, ще не мають трудового досвіду, також можуть стати на облік у службі. Для цього їм знадобляться тільки паспорт і документ про освіту.

Після подачі документів ви повинні будете протягом 10 днів з'явитися в центр зайнятості, щоб отримати та розглянути запропоновані службою вакансії. Якщо підходящих немає, то вас визнають безробітним і спробують знайти нові пропозиції.

Не вважайте, що служба зайнятості вирішить всі проблеми за вас. Так, вам запропонують вакансії, але якщо ви двічі визнаєте, що вони вам не підходять, то будете зняті з обліку і позбудетеся статусу безробітного. Щоб знову спробувати щастя на біржі праці, доведеться чекати місяць.

Для тих, хто хоче підучитися або перевчитися, також існують певні правила. Після отримання направлення на курси перепідготовки ви повинні обов'язково відвідувати всі "уроки". Прогульники і ледарі, які пропустили одне або кілька занять, можуть бути позбавлені статусу безробітного.

Громадські роботи

У січні президент і міністр охорони здоров'я і соціального розвитку Тетяна Голікова обговорювали пакет антикризових заходів, серед яких була і організація громадських робіт для осіб, які перебувають під загрозою звільнення за скороченням. Зараз він перебуває на стадії розгляду. За словами начальника відділу спеціальних програм сприяння зайнятості служби зайнятості Москви Марини Фурсової, проект розроблений і переданий в міністерство, але поки що складно говорити про терміни його прийняття.

Тим не менш безробітні цілком можуть записатися на громадські роботи через центри зайнятості. "Роботи з прибирання територій, комп'ютерний набір, будь-яка робота, яка не потребує додаткового навчання, вважається громадською, - говорить Фурсова, - і це зовсім не обов'язково працю в якій-небудь муніципальної або федеральної структурі. На такі роботи людей набирають самі різні підприємства будь-якої форми власності ". Виходить, що для тих безробітних, які ще недавно отримували хорошу зарплату і змушені платити по кредитах, цей захід по боротьбі з кризою майже марна.

Поки ще не можна скористатися і іншою послугою, декларував уряд, - отриманням кредиту на відкриття власної справи. Реалізація антикризових заходів відкладається до весни, а може бути, і до середини літа.

Гроші . Скільки платять безробітним

4900 рублів-максимальний розмір допомоги по безробіттю на 2009 рік
850 рублів - мінімальний розмір допомоги по безробіттю на 2009 рік
3080 рублів - максимальний розмір допомоги у 2008 році
770 рублів - мінімальний розмір допомоги у 2008 році

Джерело: постанова уряду № 915

Пєтухов Микита