Головна » Як стати багатим? » Скільки коштує відкрити літнє кафе?Літній сезон починається. Які місця найбільш відвідувані в жаркий період? Звичайно, кафе. Втамувати спрагу, випити пива або просто перекусити без значних витрат можна в невеликому літньому кафе. Чому б не спробувати заробити на такому підприємстві? Скільки коштує відкрити літнє кафе? Які ризики та перспективи такого бізнесу?

Скільки коштує відкрити літнє кафе? Доводити, що літнє кафе, де продається холодне пиво, - надзвичайно прибутковий бізнес, немає необхідності. У спеку клієнт сам прийде за «освежительной вологою» і з радістю викладе гроші, незважаючи на часом 100-процентну накрутку. Так що при вдалому збігу обставин місячні обороти можуть обчислюватися не однією тисячею доларів. При цьому управління вуличним кафе ніяк не назвеш надто складним заняттям, воно цілком під силу будь-якій розсудливій людині.

Однак, незважаючи на численність пивних павільйонів таки необхідно визнати: в цій галузі попит як і раніше явно перевищує пропозицію, і ніша ще далека від насичення. Тобто, по ідеї, ринок цілком відкритий для новачків. Наскільки ж тоді легко відкрити своє вуличне кафе?Головне - зловити халяву

Основною проблемою буде дістати вдале місце для кафе. Зрозуміло, на жвавій алеї в парку відпочинку або на пляжі відвідувачів буде більше, ніж на якій-небудь тихій вулиці в спальному районі.

Почнемо з приміщення . У першу чергу, необхідно дістати сам павільйон або намети-парасольки. Правда, тут серйозною підмогою виступають безкоштовні програми підтримки від пивоварних компаній і їх дистриб'юторів. Всю необхідну меблі і навіть частина обладнання можна отримати від ключового постачальника - наприклад, пивний компанії (якщо мається на увазі торгувати пивом). Головне встигнути, тому, як зараз практично весь інвентар уже розподілений. Якщо планується літнє кафе, то займатися цим необхідно взимку, найпізніше - ранньою весною.

! Важлива деталь: від всіх потенційних партнерів пивоварні компанії та їх дистриб'ютори обов'язково вимагають офіційного дозволу муніципальної влади на установку кафе, в крайньому випадку - попередньої письмової згоди. Таким чином, комерсанту спочатку неодмінно треба обговорити всі організаційні питання з чиновниками і тільки потім йти до пивоварам.

! Не менш важлива деталь: безкоштовні павільйони та намети видаються під одне непорушне умова: власник кафе не має права продавати пиво від конкурентів. За цим ретельно стежить як сама пивоварна компанія, так і її посередник.

Якщо ж отримати павільйон задарма не вдалося, за нього доведеться викласти як мінімум 700 у.о. Якщо ж ви хочете, щоб ваше кафе відрізнялося від конкурентів вигідним дизайном, то витрати явно перевищать тисячу доларів. Все це вирішується в індивідуальному порядку.

Павільйон «під ключ» буде готовий не раніше, ніж через чотири тижні після замовлення. Тому в компаніях, що спеціалізуються на зовнішній рекламі, також радять замислитися про обладнання ще ранньою весною. У тому ж агентстві завжди можна придбати необхідні стелажі, барні стійки, пластикову або дерев'яну меблі відповідно до вибраного стилю.

? Часто задається питання: Яка доля наметів і павільйонів по закінченні сезону? Це питання з кожним власником кафе дистриб'ютор вирішує індивідуально. Якщо у підприємця є можливість самому зберігати обладнання, то, швидше за все, воно залишиться у нього до наступного літа. До речі, за один сезон павільйони зношуються на 30%, так що їх можна використовувати не більше 3-х років. Потім вони списуються.Обладнання

За оцінкою петербурзьких фахівців, що працюють з ресторанами та підприємствами фаст-фуду, витрати на обладнання для літнього кафе складають в середньому від 7 до 12 000 доларів . Розглянемо детальніше, що саме знадобиться підприємцю.

В загальному вигляді, практично будь-який заклад громадського харчування по суті своїй є міні-виробництвом. З цієї причини наступне питання, яке постає перед початківцям: питання про технологічному обладнанні. Чому залежить ступінь оснащеності майбутнього кафе? Звичайно, від меню.

Зазвичай ставка в літньому кафе робиться на розливне пиво. Однак на додачу до популярного напою добре б мати і якісну закуску. От тільки яку? У компаніях, що спеціалізуються на постачаннях устаткування для підприємств швидкого харчування, перед потенційним власником кафе відразу ставлять питання: чому саме ваш заклад буде відрізнятися від аналогічних точок?

Наприклад, можна пригощати відвідувачів свіжою випічкою із заморожених листкових напівфабрикатів. Тоді власник кафе повинен неодмінно витратитися на конвекційну піч, до неї обов'язково знадобиться розстойну шафа, інше допоміжне обладнання. Або, припустимо, для приготування шашлику потрібен гриль-барбекю. Але продукти треба десь зберігати, значить, буде потрібно холодильна установка. А що робити зі щойно розігрітими стравами? Тут ніяк не обійтися без теплової вітрини і т.д.

Фахівці ІА BISHELP прикинули вартість всього необхідного: плита (приблизно 24 т. р.), Духовку (близько 20 т. н.), СВЧ-піч (порядка 8 т. н.), Фритюрниця (до 7 т. н.) і холодильна камера (20 - 30 т. н.). Крім того, вам знадобиться обробний стіл (7 т. н.), Краще всього - з нержавіючої сталі. Відзначимо, що санітарні норми вимагають окремої оброблення м'ясних продуктів і овочів, так що одним столом навряд чи можна буде обійтися. На різноманітну кухонне начиння вам теж доведеться витратити ніяк не менше 10 000 рублів.

З кухнею закінчили - переходимо в сам зал, де будуть відпочивати відвідувачі. Крім оформлення приміщення, вартість якого обмежується тільки фантазією і гаманцем господаря, нам необхідні столи і стільці. Скористаємося радою досвідчених бізнесменів і прикинемо, що скільки коштує. Отже, почнемо зі стільців:


1. 500-900 руб. пластик (Китай);
2. 1000-1500 руб. алюміній, переплетення дроту (Китай, Малайзія);
3. 2000 руб. пластик, пластик метал (Італія)

Ціни на столи:

1. Алюміній - приблизно 1800 руб.;
2. Сталевий (нержавейка, хром) - в середньому 2500 - 3000 руб.

Якщо говорити про стільниці, то досвідчені бізнесмени не радять купувати дерев'яні (масив, шпон), а пропонують варіант Werzalit (найбільш оптимальний) - дешевий, 1100-2000 руб.

Отже, основна меблі придбана. Значні кошти підуть і на комплект посуду і столових приладів. При цьому треба себе готувати до того, що навіть небитка посуд є в кафе витратним матеріалом і її кількість потребує постійного поповнення. Окремо зупинимося на посуді для літнього кафе.

При його відкритті немає сенсу розщедрюватися на дорогий посуд. Тут «на ура» піде такий елемент фаст-фуду, як одноразова тара. Вартість, приміром, пивного склянки коливається десь у межах 80-90 копійок за штуку. Тарілочки стоять і того дешевше -30-40 копійок. Так, ще треба не забути придбати сміттєвий бак і одноразові мішки для сміття.

Не варто забувати про таку важливу потреби відвідувачів кафе, як наявність туалету. Добре, якщо є поруч капітальна будова, а в ньому - потрібна кабінка. У будь-якому випадку доведеться обзавестися біотуалетом. Спеціалізовані компанії пропонують різні модифікації за ціною від 3000 рублів.

Витрати виходять колосальні. Де ж гарантія, що все вкладене окупиться?Як порахувати рентабельність кафе?

Скажімо, літня площадка на 8 столиків (32 місця відповідно) легко здатна реалізовувати в день до 100 літрів розливного пива при середній ціні за літр в районі 60-70 рублів. Це не рахуючи пляшкового і баночного пива, солодкої та мінеральної води для непитущих і закусок до пива. Сума середнього чека в такій точці може становити близько 70 рублів. Приблизний підрахунок буде виглядати так: 32 посадочних місця множаться на кількість робочих годин кафе (допущення: одна людина проводить під парасолькою близько години), від цієї цифри вираховуємо 70% (стандартна норма завантаження) і множимо на суму середнього чека.

! Доповнення: кафе урочисто відкривається, коли всі дозволи отримані, постачальники оброблені і обладнання коштує на своєму місці, персонал знайдений, товар завезений. Є ще такий важливий момент, як облік руху товару, що в умовах вуличної торгівлі без касового апарату і комп'ютера стає важкоздійснюваним завданням. Якщо є кому, найкраще звіряти залишки щодня. В крайньому випадку, можна проводити звірку, коли змінюються зміни. І непогано б з різною періодичністю, залучаючи знайомих, організовувати у своєму кафе щось на зразок контрольних закупівель. При всій затруднительности, контроль має бути, і повинен бути невсипущим, інакше в один далеко не прекрасний день ви ризикуєте виявити, що пиво розбавляється, а частина виручки просто осідає в кишені підприємливих барменів. Вам неминуче захочеться вигнати їх з роботи, але репутація кафе - річ серйозна, а вона вже буде зіпсована.Справи паперові

А взагалі для початку знадобиться свідоцтво індивідуального підприємця вартістю близько півтора тисяч рублів. Потім на вуличну торгівлю, офіційно іменовану «Роздрібна торгівля, здійснювана через об'єкти нестаціонарної роздрібної торгівлі», потрібно придбати дозвіл у відповідному департаменті при адміністрації міста. За це з вас візьмуть 5500 в місяць. Дозвіл береться строго на той час, протягом якого буде працювати кафе.

Маючи зазначене дозвіл в кишені, можна сміливо відправлятися в санепідстанцію (СЕС) за схваленням. Вартість «схвалення» коливається в межах 3000 рублів за квитанцією і деякої суми «для підігріву». Сума буде залежати від тих умов, які СЕС виявить, прийшовши в майбутнє кафе перед видачею свого письмової згоди на вашу діяльність. Взагалі, для того, щоб вам дозволили вуличну торгівлю, необхідно мати як мінімум укладений договір оренди хоч на якесь приміщення.

Як бути з податками? ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід) в цьому випадку сплачується не з площі, а з торгової точки, і ставка його коливається в районі 6000 - 8000 рублів. Але є і хороша новина: для здійснення подібної затії не знадобиться касовий апарат, що в світлі останніх змін законодавства, що стосуються контрольно-касової техніки, - дуже радісний факт, значно здешевлює сезонний міні-проект.

Отже, майбутній власник кафе повинен представити місцевим чиновникам договір короткострокової оренди, санітарний дозвіл Держсанепіднагляду, характеристику об'єкта сфери торгівлі, детальний асортиментний перелік продукції, передбаченої до реалізації, і всі товаросупровідні документи. Якщо, крім розливного пива, плануються і більш міцні напої, необхідна також ліцензія на право торгівлі ними. На збір всіх паперів цілком може піти кілька місяців.

Разом: загальна сума вкладень в середньому повинна скласти 13-14 тисяч доларів.Порада від BISHELP: як знизити ці витрати?

Зрозуміло, що кафе бувають різні: з кухнею і без неї, рівня «люкс» і вкрай демократичні. Тому й кожному типу кафе необхідні певний стартовий капітал і певна публіка. У будь-якому випадку важливо запам'ятати:

! Значно знизити витрати на організацію літнього кафе може своєчасне звернення до пивоварну компанію або до її дистриб'ютору. Ті охоче йдуть назустріч підприємцям, які хочуть торгувати розливним пивом, і безкоштовно надають їм павільйони, намети, посуд і різну рекламну продукцію. Правда, для цього необхідно заслужити їхню довіру. Природно, число таких павільйонів не нескінченно, тому, чим раніше підприємець заявить про своє бажання, тим більше у нього шансів отримати позитивну відповідь.

---

Лена Лук'янова, ІА BISHELP